NIKON INTRODUCEERT DE TWEEDE GENERATIE NIKKOR Z 70-200mm f/2.8 VR S II TELEZOOMOBJECTIEF
Amstelveen, 24 februari 2026: Vandaag introduceert Nikon de tweede generatie S-Line-telezoomobjectief, de NIKKOR Z 70-200mm f/2.8 VR S II. Met Nikon’s beste AF-systeem tot nu toe, opnieuw ontworpen S-Line-optiek, een krachtigere beeldstabilisatie, verbeterde ergonomie en een lichtere constructie biedt dit professionele f/2.8-objectief fotografen en videomakers een voorsprong onder alle omstandigheden.
Met een toonaangevend gewicht¹ van slechts 998 gram² vormt de NIKKOR Z 70-200mm f/2.8 VR S II een aanzienlijke verbetering in balans, hanteerbaarheid en stabiliteit. Dit nieuwe objectief is maar liefst 362 gram lichter dan zijn voorganger en 12 mm korter, wat comfortabeler fotograferen uit de hand mogelijk maakt. Videomakers die een Z-camera op een gimbal gebruiken, profiteren van de uitgebalanceerde interne zoom, die het zwaartepunt constant houdt wanneer de brandpuntsafstand wordt veranderd.
De NIKKOR Z 70-200mm f/2.8 VR S II beschikt bovendien over ingebouwde vibratiereductie tot maximaal 6 stops³. In combinatie met het lichtsterke diafragma van f/2.8 biedt dit veel voordelen onder uitdagende omstandigheden. Synchro VR zorgt daarnaast voor maximale stabiliteit, zowel in het midden als aan de randen van het beeld, wanneer het objectief gebruikt wordt in combinatie met compatibele Z-camera’s4.
De reactiesnelheid is aanzienlijk toegenomen dankzij het snellere en stillere nieuwe AF-systeem, dat is uitgerust met Nikon’s Silky Swift voice coil-motoren. De AF is tot 3,5x sneller5 dan die van de eerste generatie van dit objectief en werkt 50% stiller. Bovendien is de scantijd aan het tele-uiteinde korter én is focus-tracking tijdens het zoomen nauwkeuriger. Ook de precisie is ook aanzienlijk verbeterd dankzij een gloednieuw optische ontwerp. Door het gebruik van minder lensgroepen die betere prestaties leveren, zorgt de vernieuwde optische formule voor betere scherpte, mooiere bokeh en worden schitteringen beter tegengaan, dit terwijl het objectief ook nog eens een aanzienlijk stuk lichter is.
Professionele, weerbestendige afdichting beschermt het objectief tegen de elementen. Nieuwe ergonomische verbeteringen omvatten onder meer een afneembare statiefgondel, een ARCA-SWISS-statiefbevestiging en een klikbare instelring.
Zurab Kiknadze, productmanager bij Nikon Europe: “We zijn verheugd de tweede generatie van dit professionele f/2.8-zoomobjectief te introduceren. Dankzij ergonomische verbeteringen, een nieuw optisch ontwerp, een verbeterde AF en een aanzienlijke afname in omvang en gewicht biedt dit objectief nieuwe toonaangevende functies en mogelijkheden. Dit is het type upgrade dat de prestaties van het hele Z-systeem naar nieuwe hoogten tilt.”
Overzicht van belangrijke kenmerken: NIKKOR Z 70-200mm f/2.8 VR S II
Lichtste in zijn klasse¹: Met een gewicht van slechts 998 gram² is de nieuwe generatie van dit S-Line-objectief maar liefst 362 gram lichter en 12 mm korter dan zijn voorganger.
Lichtsterker en stabieler: Een lichtsterk diafragma van f/2.8 en 6 stops³ ingebouwde vibratiereductie, plus Synchro VR voor maximale stabilisatie in het midden en aan de randen van het beeld bij gebruik met compatibele Z-camera’s4.
Verbeterde AF: Dankzij de hoge snelheid van Nikon’s Silky Swift voice coil-motors en de precisie van het meervoudige scherpstelsysteem reageert de autofocus aanzienlijk sneller, terwijl geluiden en trillingen aanzienlijk worden verminderd.
Nieuwe generatie S-Line optiek: Voor maximale beeldkwaliteit en een lichter objectief. Bevat dubbelzijdige asferische lenselementen, Super ED- en SR-glas, meso-amorfcoating en ARNEO-coat.
Vloeiendere bokeh: Het afgeronde diafragma met 11 lamellen en de geavanceerde optiek produceren een zachtere, duidelijkere bokeh met vloeiende overgangen voor een natuurlijker gevoel van diepte.
Kleinere minimale scherpstelafstand: 0,38 m bij 70 mm en 0,8 m bij 200 mm. De maximale vergroting is 0,25x bij 70 mm en 0,3x bij 200 mm.
Handzaam voor video: Dankzij de interne zoom blijft de balans behouden bij het wijzigen van de brandpuntsafstand, ook bij gebruik van zwaardere accessoires.
Klikbare instelring: Klik aan voor voelbare feedback; klik uit voor een vloeiende, stille, traploze bediening.
Professionele afdichting: Houdt stof, vuil en vocht buiten6.
Afneembare statiefgondel: Inbegrepen in de doos, samen met een beschermende ring. Dankzij het bajonetontwerp kan deze veilig op het objectief worden bevestigd7.
HB-119 zonnekap met filteropening: Deze zonnekap hoeft niet te worden verwijderd bij gebruik van draaibare filters. Handig bij variabele ND-filters voor video.
Beschikbaarheid en adviesprijs
• NIKKOR Z 70-200mm f/2.8 VR S II: € 3349,-
• Vanaf maart 2026 verkrijgbaar
Voetnoten:
¹ Per 24 februari 2026. Onder verwisselbare 70-200 mm-objectieven met f/2.8 voor full-frame/FX-formaat systeemcamera’s. Gebaseerd op onderzoek door Nikon.
² Exclusief statief, bevestigingsring en beschermkap.
³ Voldoet aan de CIPA 2024-normen. Correctie van breedte-, hoogte- en diepte-as bij bevestiging op de Z6III (telestand, stand NORMAAL).
4 Synchro VR-compatibele camera’s per februari 2026: Z9, Z8, Z6III, Z5II, Zf, ZR.
5 Bij gebruik in combinatie met een camerabody met EXPEED 7.
6 Het objectief is niet in alle situaties en onder alle omstandigheden gegarandeerd stofbestendig en druipwaterdicht.
7 De afneembare statiefgondel van het objectief is ontworpen voor gebruik met Arca-Swiss-schroefklemmen. Snelspanklemmen worden niet aanbevolen.
